لینک فایل(پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانی)

پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانی|47090551|koe|لینک فایل|کِی اُ
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانیرا مشاهده می نمایید .

شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات42حجم0/529 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نوجوانی اغلب به دوره ای بین كودكی و بزرگسالی اطلاق می شود . این واژه ، برچسب مناسبی جهت دوره ای از زندگی فرد ( تقریباً سنین 12 – 20 سالگی ) است و چنین استعمالی ، هیچ گونه قید و تعریفی درباره ی خصوصیات رشد نوجوان ها یا علل اختصاصی نوجوانی ندارد.

هر دوره ای از زندگی را می توان بر مبنای پاره ای از مسائل رشدی ، نظیر : مسائل بیولوژیكی ، روانی و اجتماعی دسته بندی كرد. از جمله آنها كه به طور مشخص ، ولی نه الزاماً در طی دهه دوم زندگی ، اتفاق می افتد ارتباط با جنس مخالف ، آگاهی های شغلی ، رشد ارزشها و خود محوری های مسئولانه و باز شدن گره های عاطفی با والدین است.

دوره نوجوانی را باید یك مرحله بسیار مهم از زندگی تلقی كرد. دوره ای كه با ویژگی هایش از سایر دوران زندگی متمایز می شود. این ویژگی ها عبارت اند از :

1 – نوجوانی ، یك دوره مهم به شمار می رود.

گرچه همه ی دوران عمر مهم است ولی این دوره مهمتر از سایرین می باشد . زیرا تأثیرات ناگهانی بر رفتار و دیدگاه فرد دارد. با در نظر گرفتن این كه سایر دوره های زندگی ، به دلیل تأثیرات درازمدت آن ، پرمعنی و قابل توجه هستند ، لیكن دوره ی نوجوانی ، یكی از دوره هایی است كه از هر دو جنبه ی تأثیرات ناگهانی و درازمدت برخوردار و قابل توجه است. برخی از ادوار زندگی به دلیل تأثیرات فیزیكی و بدنی ، با اهمیت و برخی دیگر از لحاظ تأثیرات روانی قابل اعتنا هستند، لیكن نوجوانی از هر دو جهت مهم است.

2 – نوجوانی ، یك دوره ی انتقال ( برزخی ) است.

انتقال به معنی یك وقفه یا تغییر از آنچه كه قبلاً انجام شده نیست، بلكه بیشتر عبور از مرحله ای از رشد به مرحله ی دیگر می باشد. این به آن معنا است كه آنچه قبلاٌ واقع شده ، نشانه ی خود را روی آنچه كه در زمان حال و آینده اتفاق می افتد ، باقی می گذارد . كودكان در زمانی كه از خردسالی به بزرگسالی می رسند، باید جنبه های كودكانه را كنار بگذارند. همچنین باید الگوهای جدید رفتاری و نگرشی را بیاموزند تا جانشین آن چیزهایی شود كه ترك كرده اند.

به هرحال ، این مهم است كه درك كنیم آنچه قبلاً واقع شده ، نشانه های خود را باقی گذاشته است و بر الگوهایِ نوینی از رفتارها و نگرش های فرد اثر می گذارد.

در طی هر مرحله ی انتقالی ، وضع و جایگاه فرد مبهم است. نوجوان در این زمان نه كودك و نه بزرگسال است. اگر مانند كودكان رفتار كند ، به او گفته می شود كه به مانند سن خودش عمل كند و اگر سعی كند نظیر بزرگسالان عمل كند ، اغلب متهم می شود كه برای شلوارهای كوتاه خود ، خیلی بزرگ شده و برای این تلاشی كه انجام می دهد تا مثل بزرگترها عمل كند ، مورد سرزنش واقع می شود. از طرف دیگر ، موقعیت مبهم نوجوانان امروز ، این منفعت را برای آنها در بر دارد كه فرصتی را به منظور آزمودن شیوه های مختلف زندگی به آنها می دهد تا آنها تصمیم بگیرند كه چه الگوهای رفتاری ، ارزشی و نگرشی ، بهتر می توانند نیازهای آنان را تأمین نمایند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
نوجوانی ، یك دوره مهم به شمار می رود
نوجوانی ، یك دوره ی انتقال ( برزخی ) است
نوجوانی ، یك دوره ی تغییر است
تغییرات دوره ی نوجوانی
نوجوانی ، سنی مسئله آفرین است
نوجوانی ، زمان جستجوی هویت است
نوجوانی ، سن هراس است
نوجوانی ، زمانِ آرمان گرایی است
نوجوانی ، آستانه بزرگسالی است
پایان

عنوان : ویژگی های دوران نوجوانی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 532 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"

مطالب دیگر:
🔑کتاب راهنمای هنرآموز حسابداری وجوه نقد و تحریر دفاتر قانونی🔑خلاصه کتاب جامع اموزش بیمه جهت ازمون بیمه مرکزی🔑کتاب نمونه سوالات و کلیات بیمه🔑سوالات ازمون تیوری نقشه کشی صنعتی به کمک رایانه🔑پاسخنامه ازمون تیوری نقشه کشی صنعتی به کمک رایانه🔑سوالات ازمون عملی نقشه کشی صنعتی به کمک رایانه🔑کلید و پاسخنامه ازمون عملی نقشه کشی صنعتی به کمک رایانه🔑نقش فناوری اطلاعات در مدیریت بحران‎🔑دانلود مقاله امنیت در شبکه های بی سیم🔑دانلود مقاله خلاقیت در کودکان🔑دانلود مقاله استانداردهای حسابداری🔑دانلود مقاله ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری در سازمان🔑دانلود مقاله بررسی چند شخصیت برجسته در مدیریت🔑دانلود مقاله تاریخچه و نحوه ی استفاده از صدا در کامپیوتر و وب‎🔑دانلود مقاله بلبرینگ، انواع و طرز ساخت آن🔑دانلود مقاله تاریخچه ریخته گری‎🔑دانلود گزارش کارگاه الکترونیک🔑دانلود مقاله شبکه های کامپیوتری🔑دانلود مقاله هوش مصنوعی🔑دانلود مقاله سیستمهای سوخت رسانی کاربراتوری و انژکتوری🔑دانلود مقاله ریخته گری تحت فشار🔑دانلود مقاله نقش فناوری اطلاعات در منابع انسانی🔑دانلود مقاله بکارگیری سیستم هزینه یابی هدف در صنعت بتن🔑دانلود مقاله رنگها در صنایع غذایی🔑دانلود مقاله شبیه سازی پنهان سازی الکترومغناطیسی با نرم افزار cst