لینک فایل(پاورپوینت نقش نظارت و راهنمایی‌ آموزشی در بهبود فعالیتهای آموزش و پرورش‌)

پاورپوینت نقش نظارت و راهنمایی‌ آموزشی در بهبود فعالیتهای آموزش و پرورش‌|47090549|koe|لینک فایل|کِی اُ
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت نقش نظارت و راهنمایی‌ آموزشی در بهبود فعالیتهای آموزش و پرورش‌را مشاهده می نمایید .

شامل 71 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات71حجم0/661 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

پاورپوینت نقش نظارت و راهنمایی‌ آموزشی در بهبود فعالیتهای آموزش و پرورش‌


پاورپوینت نقش نظارت و راهنمایی‌ آموزشی در بهبود فعالیتهای آموزش و پرورش‌ شامل 71 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .


مقدمه

از آغاز پیدایش آموزش و پرورش رسمی در جوامع تا به امروز، تغییر و تحولات بسیاری در نظام‌های آموزشی روی داده است. وقتی كه مردم كشورها در دوره‌های خاصی آموزش و پرورش را قادر به پاسخگویی به مسائل و مشكلات و نیازهای خود نیافته‌اند، به اشكال گوناگون نارضایتی خود را بروز داده و توانایی و كارآیی مدیران آن را زیر سؤال برده‌اند. بدیهی است امروز هم به مدیریتهای نامطلوب و غیر موثر كه به از هم‌گسیختگی آموزش و پرورش منجر می‌شود، اتكا نخواهند كرد.

صاحبنظران آموزش و پرورش عموماً بر این عقیده هستند كه كیفیت مدیریت فعالیتهای آموزشی، مهمترین شاخص سطح كفایت و اثربخشی كل برنامه‌های آموزشی است زیرا مدیریت با نقش تعیین‌كننده و موثری كه در امر هدایت فرآیندهای آموزشی و پرورشی در جهت هدفهای آن دارد بالقوه هم می‌تواند موجب پیشرفت آن شود و هم موجب ازهم پاشیدگی آن.بنابراین برای استفاده عاقلانه و مقتصدانه از زمان، سرمایه، كار و تلاش نیروی انسانی برای نیل به هدفهای عام آموزش و پرورش در سطح ملی و هدفهای خاص آموزش و یادگیری در سطح آموزشگاهی باید به آموزش و تربیت تخصصی افرادی مبادرت كرد كه واجد ویژگیهای بارز و حرفه‌ای مدیریتی هستند، به عبارت دیگر، باید سرمایه‌گذاری برای آموزش و آماده‌سازی مدیران آموزشی در آموزش و پرورش در اولویت قرار بگیرد به حدی كه مؤید پیشرفت و ترقی آموزش و پرورش باشد و موجب ركود یا از هم گسیختگی آن نشود.

به اعتقاد صاحبنظران سازمانی، یكی از بهترین روشها برای ایجاد و حفظ نظام آموزشی خوب، تربیت افراد كارآمد و متخصص برای مدیریت این نظام است. مدیریت آموزش و پرورش در بسط و توسعه هر حركت، تصمیم یا برنامه مهمی كه برای بهبود شرایط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هر جامعه طراحی می‌شود، حائز اهمیت بسیار است. باتوجه به اینكه راه‌حلهای نهایی مسائل و مشكلات آموزشی نیز در دست مسئولان آموزشی است، باید قابلیتها و تواناییهای بالقوه مدیران تا حد امكان رشد و پرورش یابد. در میان گروه مدیران آموزشی، راهنمایان آموزشی از عناصر بسیار مهم به شمار می‌روند و نقش اساسی در تحقق هدفهای آموزشی ایفا می‌كنند.‌

نظارت و راهنمایی آموزشی از وظایف مهمی است كه برای اداره نظام آموزشی خوب ضرورت دارد و هدف اصلی آن اصلاح و بهبود وضع آموزشی است. وجود برنامه‌های نظارت و راهنمایی آموزشی و كیفیت تداوم آن در تحقق هدفهای آموزشی، نقش تعیین كننده‌ای دارد. امروزه راهنمایان آموزشی برای اصلاح وضع آموزشی به عنوان مدیران آموزشی بامعلمان و به كمك آنان كار و فعالیت می‌كنند و از طریق همكاری حرفه‌ای سعی در ارتقای كیفیت عملكرد معلمان و رفع مسائل و مشكلات آنان دارند. اگر چه برنامه‌های نظارت و راهنمایی آموزشی و عناوین راهنمایان آموزشی در نظامهای آموزشی مختلف متفاوت است، اما وظایف آنان كم و بیش مشابه است.‌

راهنمایان آموزشی در نظامهای آموزشی كشورهای مختلف جهان در موقعیتهای گوناگون و ادوار مختلف با عناوینی از قبیل معلم راهنما، معلم سرپرست، معلم مشاور، معلم استاد، معاون آموزشی منطقه‌، ناظر یا سرپرست آموزشی، بازرس، بازرس آموزشی، رئیس آموزش و پرورش منطقه، هماهنگ‌كننده برنامه‌های آموزشی، مدیر گروه آموزشی، مشاور تخصصی‌، برنامه‌ریز امور آموزشی و راهنمای آموزشی نامیده شده‌اند اما وظیفه اصلی آنان با هر عنوانی كه نامیده شود و در هر پست و مقامی كه خدمت كنند، برقراری ارتباط، كار و همكاری حرفه‌ای با معلمان و كمك به آنان است تا بهتر رشد و پرورش یابند و بدین وسیله فرآیند تدریس و یادگیری را اصلاح كنند، عملكرد موثرتری داشته باشند و در نهایت نتایج آموزشی مطلوب‌تری بدست آورند.

رشد و پرورش بهتر معلمان به معنای رشد و پرورش بهتر دانش‌‌آموزان و نیز موفقیت برنامه‌های نظارت و راهنمایی آموزشی است كه رضایت و حمایت عمومی از مدارس را در پی دارد. هدفی كه نظارت و راهنمایی آموزشی در نظامهای آموزشی در صدد نیل به آن است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ماهیت نظارت كلینیكی

مسأله نظارت بر معلم

نظارت معلم محور ـ یك تعریف

ویژگیهای و فرضیه های ضروری نظارت معلم محور

هدف های نظارت معلم محور

انواع دیگر نظارت بر معلمان

ویژگیهای نظارت و راهنمایی تعلیماتی جدید

مسئولیت‌‌های حرفه‌ای ناظر آموزشی‌

‌‌ نتیجه‌گیری ‌

پایان

عنوان : نقش نظارت و راهنمایی‌ آموزشی در بهبود فعالیتهای آموزش و پرورش‌

فرمت : پاورپوینت

حجم : 664 کیلوبایت

تعداد صفحات : 71

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"

مطالب دیگر:
کتاب راهنمای نگارش رزومه حسابداریدانلود پاورپوینت هدایت از طریق انگیزش (فصل سیزدهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)آموزش تصویری زبان انگلیسی به همراه فایل هدیه ارزشمندکتاب تئوری اقتصاد کلانکتاب اشنایی با مکاتب هنرهای تجسمیکتاب تاریخ هنر ایرانکتاب اشنایی با طراحی صحنه (set design)کتاب راز کشیدن چهره با تکنیک سایه زدنکتاب مبانی هنر های تجسمی (مقدمه)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش اول)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش دوم)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش سوم)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش چهارم)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش پنجم)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش ششم)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش هفتم)کتاب مبانی هنر های تجسمی (بخش هشتم)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش نهم)کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش دهم)استخدامی آموزش و پرورش 95 - سولات عمومیطرح توجیهی تولید داروهای گیاهیدانلود پاورپوینت مبانی کنترل (فصل پانزدهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)دانلود پاورپوینت مدیریت بحران و سیستمهای کنترل راهبردی (فصل شانزدهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)سوالات گزینش استخدامی و مصاحبه های حضوری به همراه پاسخبررسی ارتباط بین کیفیت گزارشگری مالی و کارایی سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادارتهران