لینک فایل(پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی)

پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتی|47090548|koe|لینک فایل|کِی اُ
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد پاورپوینت نظارت و راهنمایی تعلیماتیرا مشاهده می نمایید .

شامل 49 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات49حجم0/793 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 49 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .


چکیده

نظارت و راهنمایی فرایندی آموزشی است که در آن کسی که دارای علم و مهارت بیشتری است مسئولیت آموزش فرد دیگری را که کمتر واجد این عناصر است بر عهده می گیرد. نظارت و راهنمایی آموزشی از وظایف کلاسیک میدان آموزشی تلقی می شود. آنان به علل گوناگون برای اجرای این وظیفه تلاش نکرده و نمی کنند. در بیشتر مدارس که نظارت و راهنمایی آموزشی بر عهده راهنمایان آموزشی است، این وظیفه کاری عادی و اداری تلقی می شوند که در روند اصلاح وضع آموزشی معلمان تاثیر چندانی ندارد; در نتیجه مسائل و مشکلات آموزشی معلمان همچنان لاینحل باقی مانده است و میدان مدارس و راهنمایان آموزش در چارچوبهای فعلی و با روشهای کنونی توانایی پاسخگویی به مسائل و مشکلات معلمان و رفع نیازهای آنان را ندارند لذا امر نظارت و راهنمایی با وظایف و مسئولیتهای خود جهت اصلاح وضع آموزشی معلمان و در نهایت اصلاح وضع تربیت دانش آموزان عامل مهمی محسوب می شود که در این مقاله به بررسی عوامل امر نظارت و راهنمایی در مرکزهای آموزشی و مدارس ضروری کرده است پرداخته می شود.


مقدمه:

امروزه آموزش و پرورش در تمام کشورها اهمیت و ارزش زیادی دارد و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی; اجتماعی، فرهنگی و سیاسی غیرقابل انکار است. به این دلیل صاحبنظران تعلیم و تربیت معتقدند که کارکنان آموزشی همچون مدیران و معلمان باید دستیابی به هدفهای از پیش تعیین شده شایستگیها و آمادگیهای خاص داشته باشند.

علاوه بر این به دلیل رشد بی رویه جمعیت و تعداد زیاد دانش آموزان در محیط های آموزشی و به دنبال آن اجبار در به کار گیری معلمهای بی تجربه و بدون آمادگیهای لازم در زمینه های تدریس و اداره کلاس، امکان دستیابی کامل به هدفهای آموزشی مشکلتر شده است. از این رو به منظور برطرف کردن مشکل گفته شده، در کنار عوامل بسیاری که مطرحند، راهنماهای تعلیماتی جایگاه ویژه ای دارند.

نیاز به نظارت و راهنمایی آموزش در همه زمینه های مربوط به فعالیتهای تدریس و یادگیری اجتناب ناپذیر است. این نیاز، به ویژه زمانی که آموزش و پرورش دستخوش تغییرات و تحولات بنیادی می گردد بیش از هر زمان دیگر احساس می شود زیرا نظارت، راهنمایی و ارزشیابی همواره در اجرای موثر و موفق برنامه های آموزش نقش اساسی داشته و دارد.

و ...

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

بیان مسأله

اهمیت و ضرورت تحقیق

سوالات پژوهشی

مفاهیم نظارت و راهنمایی آموزش در ادوار مختلف تاریخی

نظارت و راهنمایی تحت عنوان بازرسی مدرسه و کلاس درس

نظارت و راهنمایی تحت عنوان روابط انسانی آزاد منشانه

نظارت و راهنمایی تحت عنوان اصلاح روش تدریس

نظارت و راهنمایی تحت عنوان راهنمایی و ارشاد

نظارت و راهنمایی تحت عنوان اصلاح برنامه درسی

نظارت و راهنمایی خلاق یا مبتنی بر خلاقیت

اصول نظارت و راهنمایی

وظایف نظارت و راهنمایی

ویژگیها و تواناییهای راهنماهای تعلیماتی

ادبیات پژوهش

نتیجه گیری

پیشنهادات پژوهش

پایان

عنوان : نظارت و راهنمایی تعلیماتی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 796 کیلوبایت

تعداد صفحات : 49

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"

مطالب دیگر:
📝پاورپوینت شناخت کریستال ها📝آلوتروپی آهن📝گزارش کار متالوگرافی📝تحقیق عملیات حرارتی چدنها📝چدن خاکستری و اثر تلقیح📝چدن با گرافیت فشرده📝چدن نشکن وکروی سازی گرافیتها📝چدن سفيد و اثر سرعت سرد شدن📝پاورپوینت بررسی کامل انواع چدن ها📝سیستم آهن و کربن و تاثیر عناصر بر چدن ها وهمچنین انواع گرافیتها📝پاورپوینت فولادهاي ميكروآلياژي📝پاورپوینت استانداردهاي فولادها📝پاورپوینت انواع فولاد ها📝ساختمان و روش کار کوره القایی📝پاورپوینت معرفی کوره کوپلا📝تحقیق کوره زمینی (کوره بوته ای)📝تحقیق افزايش بهره وري در سازمان📝تحقیق مبلمان شهري📝فیبرهای نوری📝جزو درس علم مواد📝میکروسکوپ پلاريزه📝درس روش تحقیق📝پاورپوینت و تحقیق انواع ماهیچه📝پاورپوینت اصول ذوب در کوره های بوته ای و روش استفاده از بوته ها📝پاورپوینت بررسی تکنولوژی تولید چدن نشکن در قالب‌های فلزی ریژه